Elektrownia jądrowa Dukovany (cz. Jaderná elektrárna Dukovany) to jedna z dwóch elektrowni atomowych w Czechach. Mieści się około 30 km na południe od miejscowości Třebíč, w trójkącie wyznaczonym przez miejscowości Dukovany, Slavětice i Rouchovany. Działa od 1985 r. i jest przeznaczona do pracy w systemie podstawowym.

Obecnie elektrownia Dukovany ma cztery wodne-ciśnieniowe reaktory PWR typu VVER 440, które zarówno w rzeczywistości, jak i na zdjęciach prezentują się imponująco. Łącznie produkują one każdego roku ok. 13 TWh energii elektrycznej. Na naszych fotografiach uwieczniliśmy zarówno ich konstrukcję wdzianą z zewnątrz, jak i wnętrze elektrowni jądrowej w Czechach. Obiekt robi duże wrażenie ze względu na znajdujące się w nim instalacje oraz systemy nadzoru i bezpieczeństwa.

Elektrownia Dukovany to bardzo ciekawy obiekt, ale w naszym portfolio znajdują się również inne elektrownie jądrowe. Robiliśmy zdjęcia także w jedynym polskim reaktorze jądrowym MARIA i EWA znajdującym się w Narodowym Instytucie Badań Jądrowych w otwockim Świerku. Chcesz, abyśmy wykonali podobne zdjęcia dla Ciebie? Skontaktuj się z nami!

4 Replies to “CEZ Elektrownia Jądrowa Dukovany – zdjęcia elektrowni atomowej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *