Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Kopalni Węgla Kamiennego (KWK ROW Ruch Chwałowice), która zajmuje obszar 21,8 km2, a teren górniczy obejmuje 26,0 km2. Znajduje się ona administracyjnie w województwie śląskim, w gminach Rybnik i Świerklany. Złoża węgla kamiennego i metanu, jako kopaliny towarzyszącej, zlokalizowane są w centralnej części Niecki Chwałowickiej, otoczonej nasunięciami michałkowickim i orłowskim.

Prognozowany czas działalności kopalni obejmuje okres do 2049 roku. Główne poziomy wydobywcze to 630m, a pozostałe to 305m, 390m, 550m i 700m. Transport osób, urobku i materiałów odbywa się przy użyciu szybów o nazwach: Szyb I, Szyb II i Szyb VIII. Natomiast wentylację zapewniają Szyb V i Szyb VII.

Kopalnia KWK Ruch Chwałowice nie wykazuje obecności pokładów podlegających zagrożeniu tąpaniami. Analizy nie wskazują również na ryzyko sejsmiczne, które mogłoby wymagać zmian w planie ruchu. Zakład jest sklasyfikowany jako metanowy o kategoriach Ili i IV w pokładach.

W obszarze Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla obowiązuje strefa 2, która podlega kontroli metanometrycznej, ale nie wymaga wyznaczania stref zagrożenia wybuchem w pomieszczeniach nad i pod zbiornikami, o ile poziom metanu nie przekroczy 0,5%. Przygotujcie się na fascynującą podróż po tajemniczym świecie górnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *