Kopalnia Węgla Kamiennego Marcel (KWK Marcel) w Radlinie została założona jeszcze w XIX w. Do 1945 r. nosiła nazwę „Emma”, a w latach 1945–1949 „Ema”. Nazwę „Marcel” nadano jej na cześć działacza związkowego Józefa Kolorza o takim pseudonimie. Jest to największy ośrodek przemysłowy w mieście obok koksowni Radlin. Kopalnia Marcel w 2016 r. została połączona z KWK Jankowice, KWK Rydułtowy i KWK Chwałowice, tworząc jedną kopalnię – KWK ROW Ruch Marcel. Cały czas prowadzone jest w iej wydobycie.

Kopalnia Marcel ma też na koncie tytuł najbezpieczniejszego zakładu górniczego w Polsce. Nagrodę w konkursie „Bezpieczna kopalnia” otrzymała w 2018 r. Przy jej przyznawaniu brano pod uwagę m.in. liczbę wypadków, wskaźnik wypadkowości na 1000 zatrudnionych osób i na 1 mln ton wydobycia oraz występujące zagrożenia naturalne według stopni.

Zobacz zdjęcia wykonane w KWK Marcel i poczuj atmosferę pracy w kopalni. Interesuje Cię podobna sesja zdjęciowa? Chętnie wykonamy ją w Twojej firmie – zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *